PORR_logo.jpg

PORR S.A.
02-854 Warszawa, ul. Hołubcowa 123
tel. +48 22 266 99 00
e-mail: centrala@porr.pl
www.porr.pl

PORR_03.jpg

PORR S.A. z każdym rokiem umacnia swoją pozycję w gronie czołowych przedsiębiorstw na polskim rynku budowlanym

Jednym z aktualnie realizowanych przez PORR S.A. kontraktów z zakresu budownictwa energetycznego jest budowa I etapu gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Lwówek-Odolanów. Inwestycja, realizowana na zlecenie Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., obejmuje połączenie węzłów Lwówek, Kotowo i Krobia (ok. 114 km). Kontrakt na budowę gazociągu to już trzeci z realizowanych przez PORR projektów budownictwa energetycznego w Polsce. W 2016 roku firma zakończyła dwa prestiżowe kontrakty z tego zakresu: na instalację odsiarczania spalin w Elektrowni Turów, a także budowę kotła na biomasę w Elektrociepłowni Siekierki.

PORR_01.jpg

30-lecie PORR w Polsce
Koncern PORR, utworzony w 1869 roku w Austrii, aktualnie liczy ponad 14 tys. pracowników i należy do wiodących przedsiębiorstw budowlanych w Europie. Główne obszary działalności tej międzynarodowej grupy na polskim rynku to budownictwo kubaturowe oraz inżynieria kolejowa, infrastrukturalna, energetyczna i lądowa.
Na polskim rynku PORR rozsławiają: hotel InterContinental, biurowiec Warsaw Financial Center, siedziba biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, hotel Sheraton, budynek Giełdy Papierów Wartościowych, Grzybowska Park w Warszawie, Stary Browar w Poznaniu, Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, budynki Sea Towers i Gdynia Waterfront oraz projekty infrastrukturalne, jak np. remont Mostu Łazienkowskiego w Warszawie, most im. Tadeusza Mazowieckiego w Rzeszowie, odcinek G2 Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach, modernizacja zbiornika wodnego w Nysie, południowa obwodnica Warszawy – S2, południowa obwodnica Gdańska – S7, tunel Franowo w Poznaniu, stacja metra plac Wilsona w stolicy, most autostradowy na A1 w Toruniu, tunel Okęcie w Warszawie czy węzeł Konotopa w ciągu drogi ekspresowej S8.

PORR_02.jpg