Enervision J. Gruszecka Sp. J.

43-300 Bielsko-Biała

 ul. Sempołowskiej 16/6
tel. +48 33 812 00 05
e-mail: office@enervision.pl
www.enervision.pl

Firma Enervision, założona przez zespół ludzi od lat związanych z energetyką, jest obecna na rynku od 2012 roku. Oferta asortymentowa na przestrzeni lat była i nadal jest rozszerzana o kolejne innowacyjne produkty i rozwiązania. Punktem niezmiennym, który pozwala nam realizować misję bycia godnym zaufania, solidnym i pewnym partnerem w sektorze energetyki, pozostaje wysoka jakość oferowanych materiałów oraz współpraca ze sprawdzonymi i doświadczonymi producentami. Są to w naszym przekonaniu kluczowe elementy, które umożliwiają bezpieczną i stabilną pracę linii i stacji elektroenergetycznych.

Jednym z rozwiązań, które promujemy na rynku polskim, jest stosowany na obszarach leśnych amerykański Hendrix Aerial Cable System tj. system przewodów izolowanych z linką nośną i odstępnikami, który pozwala na ciągłą pracę linii średniego napięcia nawet w ekstremalnych warunkach, kiedy konary i całe drzewa leżą na linii. Szerokość wiązki w tym systemie to tylko 30 cm, co pozwala na ograniczenie powierzchni terenu potrzebnego pod linię, minimalizację kosztów wycinki i czynności konserwacyjnych, a także poprawę bezpieczeństwa monterów i osób trzecich. Wszystkie elementy systemu zostały wnikliwie przebadane pod kątem jakości i bezpieczeństwa, a także odporności na UV i inne warunki środowiskowe. Producent zapewnia wsparcie techniczne na każdym etapie – od projektu po wykonawstwo.

Podobne zalety mają słupy kompozytowe RS Poles produkowane od 2004 roku przez kanadyjską firmę Resin System Inc., które mogą być stosowane nawet na obszarach nawiedzanych przez huragany i narażonych na występowanie silnego oblodzenia linii.

W ofercie firmy RS znajdują się słupy od 7,7 do 46 m, co pozwala na ich wykorzystanie w liniach energetycznych do 110 kV. Nie wymagają one fundamentów betonowych, co znacznie ogranicza koszty oraz czas instalacji. Słupy kompozytowe dla linii SN są kilka razy mocniejsze niż odpowiadające im słupy wirowane i jednocześnie 6-8 razy od nich lżejsze. Dzięki ich modułowej budowie można je łatwo dostarczyć w najtrudniejszy teren i postawić bez użycia ciężkiego sprzętu. W odróżnieniu od słupów drewnianych nie wymagają one żadnej konserwacji, co ogranicza koszty eksploatacyjne do minimum i sprawia, że są one nieszkodliwe dla środowiska.

W chwili obecnej pracujemy nad uruchomieniem w Polsce pilotażowych projektów dla systemu Hendrix i słupów kompozytowych RS Poles. Jesteśmy przekonani, że oba rozwiązania, które sprawdziły się już w wielu miejscach na świecie znajdą zastosowanie również w polskich spółkach dystrybucyjnych.

Jednocześnie stale rozszerzamy naszą listę referencyjną projektów z wykorzystaniem osprzętu liniowego Mosdorfer, izolatorów szklanych Sediver, przewodów OPGW firmy SFPOC oraz zacisków stacyjnych Loruenser. W ostatnich latach z użyciem oferowanych przez nas materiałów zostały zrealizowane m.in. linie 400 kV: Ełk-Łomża, Olsztyn-Mątki (izolacja), Bydgoszcz-Piła Krzewina Jasiniec-Grudziądz (OPGW), Aglomeracja Warszawska-Siedlce (OPGW, osprzęt zawiesi i odstępniki), a także stacje 400/110 kV Żarnowiec, 400/110 kV Pelplin, 400/110 kV Bydgoszcz-Zachód. Od początku naszej działalności dostarczyliśmy blisko pół miliona izolatorów szklanych, ponad 2300 km przewodów OPGW oraz osprzęt dla kilkudziesięciu linii i stacji 110, 220 i 400 kV.

Naszą dewizą jest kompleksowe i elastyczne podejście do potrzeb naszych klientów, dlatego współpracujemy także z producentami: przewodów fazowych, izolatorów kompozytowych i porcelanowych oraz stacji GIS. Obserwujemy wnikliwie branżę energetyczną i staramy się podążać za zachodzącymi w niej zmianami, dlatego w ostatnim czasie nasze portfolio uzupełniliśmy także o panele fotowoltaiczne.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami firmy oraz współpracy.