ekoenergetyka-1000_edited.jpg

Ekoenergetyka-Polska Sp. z o.o.
Nowy Kisielin - Wysockiego 8
66-002 Zielona Góra, Poland   

+48 68 328 20 68
contact@ekoenergetyka.com.pl
www.ekoenergetyka.com.pl

cache_2333921_edited.png

Firma Ekoenergetyka-Zachód s.c. powstała 5 sierpnia 2009 r. w Zielonej Górze. Założycielami spółki są Bartosz Kubik oraz Maciej Wojeński. Jesteśmy liderem na polskim rynku w dziedzinie budowy i projektowania infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych. Działamy w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Zielonogórskiego, posiadamy również oddział firmy w Warszawie. Innowacyjność naszej firmy oraz jej dynamiczny rozwój zostały docenione przez kapitułę „Ogólnopolskiego Konkursu Przedsiębiorczości Akademickiej”, która uhonorowała nas statuetką Akademickiego Lidera Biznesu. Najlepszą wizytówką firmy jest produkcja i sprzedaż blisko 500 sztuk terminali do ładowania samochodów elektrycznych w Polsce i za granicą – głównie na rynek niemiecki. Współpracujemy z jednostkami naukowymi, takimi jak Instytut Inżynierii Elektrycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Instytut Elektrotechniki w Warszawie. Przy produkcji terminali kooperujemy z firmami z branży energetycznej i mechanicznej.

teaserbox_2334257.jpg
teaserbox_2334259.jpg

W naszej ofercie znajdują się terminale I i II klasy prędkości ładowania, obecnie firma pracuje nad jednym z pierwszych systemów szybkiego ładowania w Europie. Naszym celem jest wyznaczenie nowych standardów w dziedzinie infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych, a skuteczne i energiczne działania plasują naszą firmę o krok przed konkurencją. Terminale ładowania naszej produkcji cechują się dużą możliwością rozbudowy. Dzięki ich modułowej konstrukcji możliwe jest tworzenie różnych konfiguracji pod indywidualne wymagania odbiorców oraz szybkie dostosowywanie urządzeń do nowych norm. Nasze produkty można określać mianem „inteligentnych”, ponieważ przystosowane są między innymi do dwukierunkowego przepływu energii elektrycznej (V2G) oraz do współpracy z naszym systemem monitorowania „Galactico”. W budowie urządzeń stosujemy najnowsze standardy obowiązujące w ładowaniu pojazdów elektrycznych. Nasze terminale posiadają możliwość ładowania pojazdów z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii. Obecnie realizujemy projekt budowy mikroelektrowni (elektrownia wiatrowa i słoneczna), w której wyprodukowana energia będzie przekazywana za pośrednictwem terminala do magazynu energii samochodów elektrycznych. Nasze produkty zostały wyróżnione na międzynarodowych targach „eCarTec Award for innovative and sustainable electric mobility to become Bavarian State Award Munich 2010” za wysoki poziom bezpieczeństwa, ergo-nomii oraz bardzo rozbudowany system zarządzania terminali. 


Poza rozwojem infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych propagujemy również ideę roweru elektrycznego. Jako pierwsi w kraju stworzyliśmy system bezobsługowych wypożyczalni rowerów elektrycznych. W przyszłości planujemy stworzenie pierwszej w Polsce trasy turystycznej przystosowanej do poruszania się pojazdami elektrycznymi. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do szybszego rozwoju rynku pojazdów elektrycznych w Polsce. Wszystkie badania i analizy wskazują, że to właśnie samochody elektryczne będą przyszłością światowej motoryzacji, i to nie tylko ze względów ekologicznych, ale także i ekonomicznych.


Niewątpliwą zaletą naszej firmy jest kadra, która składa się z pracowników o wysokich kwalifikacjach popartych odpowiednimi uprawnieniami. Potencjał kadrowy firmy stanowi zespół etatowych pracowników oraz grupa stale współpracujących z firmą uznanych specjalistów. Dodatkowym atutem i potwierdzeniem prężnego rozwoju firmy jest fakt, że współpracujemy z pracownikami naukowymi – liderami z dziedziny przesyłu energii elektrycznej oraz specjalistami od ICT.

teaserbox_2334812_edited.jpg