teaserbox_1850662.jpg

Danfoss Poland Sp. z o.o.
05-825 Grodzisk Mazowiecki, 
ul. Chrzanowska 5
tel. +48 22 755 07 00
 e-mail: info@danfoss.com

www.danfoss.pl
Oddział: Tuchom

80-209 Chwaszczyno,, ul. Tęczowa 46
tel. +48 58 512 91 00,
 e-mail: info.den@danfoss.com

Od początków funkcjonowania, czyli od 1933 roku, grupa Danfoss opiera swoje prace technologiczne na jak najbardziej efektywnym wykorzystaniu energii. Niezależnie od świadomości społecznej, gdzie oczekiwania użytkowników ewoluują, minimalizujemy straty zużycia energii na rzecz wydajności, komfortu, oszczędności a przede wszystkim środowiska naturalnego.


Grupa Danfoss działa w Polsce już od 22 lat (od 1991 roku w Grodzisku Mazowieckim, a następnie od 2003 roku w Tuchomiu). Niezwykle ważną dla firmy była data 30 września 2011 roku, kiedy to w wyniku połączenia spółek Danfoss i Danfoss LPM powstała spółka Danfoss Poland.  Firma oferuje klientom najlepsze rozwiązania z zakresu: ciepłownictwa, ogrzewnictwa, chłodnictwa, automatyki przemysłowej i napędów elektrycznych. Cechą nadrzędną oferty Danfoss Poland jest dbałość o środowisko naturalne, a w szczególności efektywność energetyczna. Podłączenie ciepłowniczego układu technologicznego do odpowiednich urządzeń automatyki i stacji wymiany ciepła pozwala na utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach bez względu na zewnętrzne warunki atmosferyczne, co wpływa na komfort użytkownika, a ponadto umożliwia wygenerowanie realnych oszczędności.

 

Podążając za oczekiwaniami rynku i rosnącą troską o środowisko naturalne firma Danfoss rozwija gamę swoich produktów i wprowadza nowe rozwiązania technologiczne, które wyprzedzają obecne potrzeby. Dział Ciepłownictwa Danfoss przykłada szczególną wagę do energooszczędności i wydajności energetycznej. 

teaserbox_1850942.jpg

Specjaliści Danfoss nieustannie pracują nad rozwojem i wdrażaniem kolejnych nowoczesnych technologii. W 2010 roku Firma wprowadziła na rynek elektroniczne regulatory pogodowe ECL 210 i 310 i tym samym otworzyła kolejne drzwi do zdalnego sterowania układem ogrzewania oraz do regulacji cieplnej w oparciu o temperaturę zewnętrzną. W 2013 roku wdrożono natomiast internetowe narzędzie pozwalające na zdalne sterowanie regulatorem ECL 310 – ECL Portal. Dzięki niemu już dziś możliwe jest sterownie ogrzewaniem za pomocą komputera lub telefonu typu Smartphone – wystarczy tylko połączenie z Internetem. 


Produkowane przez Danfoss urządzenia automatyki ciepłowniczej, m.in. zawory kulowe Danfoss JIP, mają za zadanie ograniczyć straty ciepła oraz wykluczyć przecieki bez względu na wysoką temperaturę, ciśnienie czy turbulencje. Rozwijają się też systemy dystrybucji ciepła. Firma Danfoss nieustannie pracuje nad unowocześnieniem pracy, skracaniem terminu realizacji, a także mobilnością węzłów ciepłowniczych. 


Ciepłownictwo w Polce nabiera rozpędu, a Danfoss uczestniczy w każdym kolejnym kroku stawianym w kierunku rozsądnego wykorzystywania tego, co dała nam natura, by jej zasoby służyły nam jak najdłużej.

teaserbox_1851034.jpg