group.png
Foto_Album Cantoni_Motor.tiff

Grupa Cantoni to światowy lider produkcji silników elektrycznych, aparatury i narzędzi, z ponad 100-letnią tradycją.

Założyciel Grupy, Prof. Giampiero Cantoni, wybitny przedsiębiorca włoski, zaangażowany we współpracę z Elektrimem od 1964 roku, z sukcesem zrealizował strategię skonsolidowania największych polskich fabryk produkujących silniki elektryczne, aparaturę i narzędzia.

 

W skład Grupy Cantoni wchodzą następujące firmy: Cantoni Motor S.A., Besel S.A., Celma Indukta S.A., Emit S.A., Ema-Elfa Sp. z o.o., Fenes S.A., Fana Narzędzia Sp. z o.o., Besel-Formit Sp. z o.o. i Narmod Sp. z o.o.

Cantoni Motor jest międzynarodowym biurem sprzedaży oraz siedzibą główną Grupy Cantoni i zajmuje się koordynacją kluczowych działań Grupy.

Współpraca z Cantoni Motor to dla każdego klienta perspektywa realizacji znaczących biznesowo projektów w oparciu o wysokie standardy jakości, bezpieczeństwa oraz z uwzględnieniem norm środowiskowych. Wieloletnie, bogate doświadczenie, wysokie kwalifikacje kadry, wdrażanie najnowocześniejszych technik wspomagania procesów zarządzania i projektowania oraz wymagający system kontroli jakości, stanowią gwarancję niezawodności produktów Grupy Cantoni.

Wyroby Grupy Cantoni spełniają najwyższe standardy. Grupa była prekursorem wdrażania systemu jakości ISO (Celma Indukta jako jedna z pierwszych firm w Polsce uzyskała certyfikat ISO 9001).  Ponadto laboratorium spółki Celma Indukta posiada certyfikat ISO 17025 nadany przez Canadian Standard Association (CSA). Grupa działa w oparciu o międzynarodowe normy m.in. ISO 14001 i OHAS 18001.

Produkcja wyrobów Grupy Cantoni odbywa się w 100% w Polsce z wysokiej jakości materiałów i komponentów polskich oraz europejskich.

Cantoni_Cieszyn_Luty_2018-HIGH-0350.jpg
besel_logo.jpg

Fabryka Silników Elektrycznych BESEL S.A.
49-300 Brzeg  ul. Elektryczna 8

tel. +48 77 416 28 61
fax +48 77 416 68 68

e-mail: besel@cantonigroup.com
www.cantonigroup.com/besel

Historia Fabryki Silników Elektrycznych Besel sięga lat 50. XX wieku. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się naprawą i regeneracją silników elektrycznych dla potrzeb górnictwa i rolnictwa. Dzisiaj głównym obszarem działalności Spółki jest produkcja silników indukcyjnych klatkowych w zakresie mocy od 0,04 kW do 2,2 kW, dla przemysłu chemicznego, spożywczego, elektromaszynowego oraz do produkcji wentylatorów i pomp. Oferta jest nieustannie poszerzana o nowe rozwiązania m.in. silniki energooszczędne jedno-i trójfazowe, silniki reluktancyjne oraz zespoły napędowe oparte o reduktory i przemienniki częstotliwości. Od roku 2000 Spółka wchodzi w skład Grupy Cantoni.

Wysoki poziom jakości i niezawodności silników fabryka zawdzięcza doświadczonej kadrze techniczno-inżynierskiej oraz zarządzaniu w oparciu o system jakości ISO 9001/2015. Wszystkie produkty są zgodne z dyrektywami europejskimi i oznaczone znakiem CE.

celmaindukta.png

Celma Indukta S.A.

43-400 Cieszyn, ul. 3 Maja 19

 tel. +48 33 470 17 00

e-mail: celmaindukta@cantonigroup.com
www.cantonigroup.com/celma

 

Celma Indukta powstała z połączenia dwóch producentów silników elektrycznych o ponad stuletnich tradycjach i doświadczeniu: Fabryki Maszyn Elektrycznych Indukta (od 1878) oraz Maszyn Elektrycznych Celma (od 1920). Spółka wchodzi w skład Grupy Cantoni. Główne produkty to: trójfazowe silniki klatkowe ogólnego przeznaczenia (w klasie sprawności IE3, ale również IE4), stosowane w wielu gałęziach przemysłu oraz silniki specjalne do pracy w specyficznych warunkach m.in. w przemyśle wydobywczym, chemicznym, hutniczym i stoczniowym. Fabryka produkuje silniki w zakresie mocy od 0,55 kW do 250 kW.

Długoletnie doświadczenie i historia Celmy Indukty są niezwykle ważne dla polskiego przemysłu. Dzisiaj głównym celem fabryki jest jej rozwój i udoskonalanie produktów, realizowane poprzez nowe inwestycje produkcyjne, kontrolno-pomiarowe oraz najnowocześniejsze rozwiązania projektowo-technologiczne. Wszystkie silniki produkowane przez Spółkę spełniają normy i standardy międzynarodowe.

logo-emit.jpg

Zakład Maszyn Elektrycznych EMIT S.A.

99-320 Żychlin, ul. Narutowicza 72

tel. +48 24 285 10 14
 e-mail: emit@cantonigroup.com
www.cantonigroup.com/emit

Historia Zakładów Maszyn Elektrycznych EMIT sięga 1921 r. To wówczas z inicjatywy inż. Zygmunta Okoniewskiego – jednego z „ojców” polskiego przemysłu elektromaszynowego, powstała Fabryka Polskich Zakładów Elektrycznych Brown Boveri S.A. Fabryka jako pierwsza w Polsce produkowała silniki tramwajowe.

Emit będąc częścią Grupy Cantoni (od roku 2002) pozostaje wiodącym producentem trójfazowych maszyn elektrycznych niskiego i wysokiego napięcia, średniej i dużej mocy (od 55 kW do 6000 kW). Podstawowy zakres produkcji to dwa i pół tysiąca typów maszyn elektrycznych, ale zakład oferuje również specjalne wykonania m.in. silników do pomp zatapialnych, do napędu organów urabiających kombajnów górniczych, silników trakcyjnych i wiele innych. Emit wyróżnia kompleksowe podejście do wymagań klienta, które obejmuje: projekt, produkcję i serwis. Produkcja realizowana jest zgodnie z normami międzynarodowymi: IEC, EN, NEMA/CSA.

1-7.jpg

Ema-Elfa Sp. z o.o.

63-500 Ostrzeszów, ul. Pocztowa 7

tel. +48 62 730 30 51
 e-mail: ema-elfa@ema-elfa.pl
www.cantonigroup.com/elfa

Fabryka Ema-Elfa od 1954 r. kontynuuje z sukcesem produkcję różnorodnej aparatury elektrycznej. Od 2000 roku wchodzi w skład Grupy Cantoni.

W swojej ofercie spółka posiada m.in. hamulce elektromagnetyczne prądu przemiennego i stałego, np. typu HZg stosowane do hamowania ruchu obrotowego wału silnika lub maszyny po wyłączeniu napięcia zasilającego. Inne produkty to: zespoły samohamowne, zwalniaki hydrauliczne, hamulce i sprzęgła proszkowe, przyciski sterownicze i gniazda oraz szereg innych. Ostatnio opracowano i wdrożono do produkcji hamulce o wysokich momentach hamowania – do 6000 Nm w kilkunastu wielkościach i odmianach. Od 2015 r. rozwój konstrukcji pozwolił na produkcję elektromagnetycznych hamulców przeciwwybuchowych serii NEX, a od 2017 jej rozwinięcia – serii HEX.

Produkty Ema-Elfa są zgodne z obowiązującymi normami międzynarodowymi.