512px-ABB_logo.svg.png

ABB Sp. z o.o.
04-713 Warszawa, ul. Żegańska 1
tel. +48 22 223 70 00
ABB Contact Center: +48 22 223 77 77
e-mail: kontakt@pl.abb.com 
www.abb.pl

ABB to wiodący światowy dostawca technologii dla energetyki i automatyki, który do tej pory zainstalował ponad 70 mln urządzeń i 70 tys. systemów sterowania we wszystkich sektorach rynku. W Polsce firma jest obecna od ponad 25 lat, stając się nie tylko istotnym zapleczem produkcyjnym dla Grupy ABB, ale również eksporterem nowoczesnych technologii i dostawcą specjalistycznych usług biznesowych. Od początku swojej działalności w Polsce, firma zaangażowała się aktywnie w modernizację krajowej energetyki oraz przemysłu. Pomogło w tym rozbudowane zaplecze badawcze, produkcyjne i serwisowe. Kosztem ponad 170 mln zł ABB stworzyła w Aleksandrowie Łódzkim centrum produkcyjno-projektowe, gdzie wytwarza wysokiej klasy produkty dla przemysłu, transportu i infrastruktury, m.in. energooszczędne silniki elektryczne niskiego napięcia, napędy SN, a także urządzenia zasilające na potrzeby taboru i sieci trakcyjnej.

W Łodzi firma skupia się na rozbudowie istniejących zakładów transformatorowych, a także budowie nowych jednostek, co pozwala zwiększać moce produkcyjne i zakres działalności do wyjątkowej w Europie skali. W Przasnyszu firma wytwarza aparaturę średniego i wysokiego napięcia, a we Wrocławiu rozdzielnice niskich napięć. Produkty z fabryk ABB w Polsce eksportowane są do kilkudziesięciu krajów świata, gdzie często stają się istotnym elementem prestiżowych inwestycji, kluczowych dla lokalnych społeczności. Firma produkuje urządzenia i świadczy specjalistyczne usługi, tworzy też nowe technologie. Sprzyja temu ciągłe inwestowanie w badania i rozwój. W Korporacyjnym Centrum Badawczym ABB w Krakowie, jednym z siedmiu tego rodzaju centrów ABB na świecie, programy badawcze koncentrują się na nowoczesnych technologiach w energetyce i automatyce. Dzięki temu Grupa ABB utrzymuje pozycję światowego lidera w tych obszarach, a klienci mogą błyskawicznie korzystać z innowacyjnych rozwiązań. Równolegle, zespoły badawczo-rozwojowe w poszczególnych fabrykach pracują nad udoskonalaniem produktów i dopasowywaniem oferty do specyficznych wymagań klienta. Realizują jedną z najważniejszych idei firmy: poprawę efektywności i energooszczędności.

Krakow_0226_7_tonemapped.jpg

Znaczenie Polski na globalnej mapie ABB rośnie. Dostrzegając potencjał lokalnego rynku, Grupa ABB otworzyła w Warszawie Regionalne Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych (aplikacje pakowania, paletyzacji oraz pick & place). Z kolei w Krakowie zlokalizowano Globalne Centrum Usług Wspólnych (GBS). Jednostka, która w momencie osiągnięcia pełnej zdolności operacyjnej będzie zatrudniać około 2000 specjalistów, świadczy na potrzeby spółek ABB w Europie usługi z zakresu IT, finansów, HR oraz zarządzania łańcuchem dostaw. To kolejny etap rozwoju ABB w Polsce, która zatrudnia już około 4500 pracowników. Firma ma ambitne plany zarówno w obszarze bazy produkcyjnej, jak i tworzenia nowych technologii, kontynuując długoletnie tradycje najlepszej wiedzy inżynieryjnej i biorąc tym samym aktywny udział w czwartej rewolucji przemysłowej.

01062572_1.jpg

Globalny gigant z polskim zapleczem